9. května soutěžili žáci 7., 8. a 9. tříd se svými prezentacemi…

Život kolem nás

9. května soutěžili žáci 7., 8. a 9. tříd se svými prezentacemi

Po postupu z obvodních kol nás čekalo náročné okresní…

McDonald´s Cup okresní kolo

Po postupu z obvodních kol nás čekalo náročné okresní kolo na 33.ZŠ. Družstvo starších žáků uhrálo třetí místo ve skupině a dále zvítězilo v boji o 5. místo. Družstvo mladších na to m bylo lépe. Po postupu ze skupiny však kluci prohráli v semifinále na penalty a na turnaji skončili na 3. místě. Všem klukům patří pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy.

V úterý 3. 5. se děti zúčastnily fotbalového festivalu…

Fotbalový festival

V úterý 3. 5. se děti zúčastnily fotbalového festivalu a zhlédly utkání ČR - Francie v rámci ME WU17 2017.

Dne 3.5.2017 jsme se třídou 6.B navštívili výstavu „Kouzlo…

Kouzlo světla - 6. B

Dne 3.5.2017 jsme se třídou 6.B navštívili výstavu „Kouzlo světla“. Výstava nám přiblížila důležitou roli světla, denního i umělého, ve veřejném prostoru Plzně i soukromí jejích obyvatel v 19. století. Prohlédli jsme si, jak se kouzlo světla využívalo při slavnostních ceremoniích, v divadle i sakrálních interiérech. Nakonec si žáci vyrobili vlastní krasohled, který všem umocnil zážitek z výstavy.

24. - 28. 4. 2017  Libá

Škola v přírodě 1. D

24. - 28. 4. 2017 Libá

24. - 28. 4. Zelená Lhota

Škola v přírodě 1. B

Po vítězstvích v okresních kolech vyrazila naše družstva…

Krajská kola v basketbalu

Po vítězstvích v okresních kolech vyrazila naše družstva dívek a chlapců bojovat do krajských kol. Děvčata do Kožlan a chlapci do Domažlic. Dívky se umístily na 3. místě a chlapci na pátém. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

3. - 7. 4. 2017 Úborsko

Škola v přírodě 3. D, 4. B, C

V úterý 18.4. 2017 navštívila 6. A, D Techmánii a to…

Techmánie 6. A, 6. D

V úterý 18.4. 2017 navštívila 6. A, D Techmánii a to prostory Science Centra. Dětem se akce moc líbila a zajímavou formou se dozvěděly spousty nových poznatků z oblasti vědy a techniky.

Exkurze 5. E do Techmanie dne 26. 4. 2017. Naši žáci…

Techmania 5. E

Exkurze 5. E do Techmanie dne 26. 4. 2017. Naši žáci si měli možnost vyzkoušet projekt pod názvem: Inženýrství - Tajná zpráva. Seznámili se tak s oborem kryptografie neboli šifrování. Žáci napsali vzkaz neviditelným inkoustem a jejich kolegové se jej pokusili různými metodami rozšifrovat. Dozvěděli se, že takový vzkaz je možné ukrýt do většího celku, například koláže. Pro její vytvoření si následně vyrobili speciální lepidlo.

Ve výběru našich žáků na krajském kole v orientačním…

Orientační běh - krajské kolo

Ve výběru našich žáků na krajském kole v orientačním běhu, který se konal pod špitálským lesem, uspěl pouze Jiří Köcher z 9. C.

Naši úžasní chlapci dokázali uspět i v okresním kole…

Vybíjená - okresní kolo chlapci

Naši úžasní chlapci dokázali uspět i v okresním kole a postoupili tak do krajského kola z prvního místa. Gratulujeme!