Fotogalerie 2019/2020

Žáci 8. A a 8. C navštívili Planetárium v plzeňské Techmanii.…

8. A a 8. C v Techmanii

Žáci 8. A a 8. C navštívili Planetárium v plzeňské Techmanii. Zde zhlédli film "Robinsonka", který jim dal možnost nahlédnout do budoucnosti a ukázal, jak bude možné přežít na Měsíci. Po filmu se žáci přesunuli do budovy Techmanie, kde si mohli vyzkoušet fyzikální zákonitosti na vlastní kůži.

Na závěrečné konferenci tohoto projektu plnila skupinka…

PROSIT v Plzni

Na závěrečné konferenci tohoto projektu plnila skupinka našich žáků z 1. stupně úkoly na 16ti stanovištích - stavebnice iTriangle, mBOTi, OZOBOTi, dotykový panel s Kahootem a další.

Dne 6. 11. 2019 proběhla ve školním klubu akce: Narozeniny…

Narozeniny školního klubu

Dne 6. 11. 2019 proběhla ve školním klubu akce: Narozeniny klubu. Zavzpomínali jsme na předešlý rok, soutěžili jsme a připravili jsme si i pohoštění.

Žáci a žákyně 7.D opět a žáci 6.C poprvé zavítali do…

Návštěva Techmanie - 7.D a 6.C

Žáci a žákyně 7.D opět a žáci 6.C poprvé zavítali do Techmanie. Prohlédli si zde exponáty, které už dobře znají, otestovali novinky, a zároveň si rozšířili znalosti a zkušenosti nejen z fyziky, ale i ostatních předmětů. Měli také možnost zúčastnit se představení o tekutém dusíku.

Žáci 9. ročníku se zúčastnili akce pořádané v plzeňském…

Posviť si na budoucnost

Žáci 9. ročníku se zúčastnili akce pořádané v plzeňském Depu 2015, kde se mohli dozvědět vše důležité k volbě povolání. Byli zde zástupci ze všech SŠ, kteří prezentovali svoji školu. Žáci si mohli vyzkoušet resuscitaci člověka, základní prvky sebeobrany nebo si vytvořit vlastní odznáček.

Žáci 9. ročníku navštívili Úřad práce v Plzni, kde získali…

9. ročník na Úřadu práce v Plzni

Žáci 9. ročníku navštívili Úřad práce v Plzni, kde získali důležité informace týkající se volby povolání a výběru navazujícího studia.

Žáci 2. stupně dostali od svých vyučujících fyziky a…

Výtvarná soutěž ASTROFYZIKA

Žáci 2. stupně dostali od svých vyučujících fyziky a výtvarné výchovy zajímavé zadání - výtvarně ztvárnit originální myšlenku nebo svůj pocit na téma ASTRONOMIE. Ve fotogalerii nabízíme jen několik nejlepších, ale další vybrané budou brzy vystaveny ve vestibulu školy. Pět z nich bude oceněno a autoři prvních tří obrázků jsou zváni na astronomický seminář "Plzeňská okna do vesmíru III", který se bude konat na naší škole v sobotu 16. listopadu, kde mezi přednášejícími bude také pan Jiří Grygar (autor a průvodce staršího TV pořadu Okna vesmíru dokořán).

25. října děti z 5. A navštívily Centrum robotiky, kde…

5. A Centrum robotiky

25. října děti z 5. A navštívily Centrum robotiky, kde si vyzkoušely ovládání a jednoduché programování robotů mBot a Ozobot.

Veselá "Halloween party" se povedla k velké radosti…

Halloween party v ŠD - 6.odd. Králíčci 1.C

Veselá "Halloween party" se povedla k velké radosti našich malých králíčků. Součástí byl taneční rej, tanec v párech, soutěže, mnalování na obličej a něco na zub - od našich milých rodičů - za všechny mlsky děkujeme. V.M.

Žáci 7.D se zúčastnili exkurze v organizaci Čistá Plzeň.…

Exkurze 7.D - Čistá Plzeň

Žáci 7.D se zúčastnili exkurze v organizaci Čistá Plzeň. Získali spoustu informací o třídění odpadu, jeho následném zpracování či fungování svozových jednotek v Plzni. Také se dozvěděli, kam vyhodit nápojový karton a co se s ním dále děje, jak zacházet s vodou nebo jak se vyrábějí nápojové plechovky z těch již vytříděných.

17. 10. proběhl v naší třídě Jablíčkový den. O jablíčkách…

Jablíčkový den v 2. D

17. 10. proběhl v naší třídě Jablíčkový den. O jablíčkách jsme se učili, zpívali, malovali, tančili, četli a hlavně jsme je ochutnávali.

6.odd. ŠD Králíčci mělo tu možnost strávit odpoledne…

Kroužek PROSIT pro ŠD

6.odd. ŠD Králíčci mělo tu možnost strávit odpoledne s projektem PROSIT a panem učitelem Lukášem Tolarem. V rámci projektu PROSIT naše škola získala několik stavebnic iTriangle. Jedná se o stavebnici podobnou např. LEGO Technik, která zahrnuje nejrůznější senzory pro měření fyzikálních veličin (tlakoměr, hlukoměr…), malý počítač a spoustu dalších součástek. Kromě dílků jsou součástí i pracovní listy, které konkrétní postavené modely přibližují konkrétním znalostem fyziky a světa kolem nás. Králíčkům se hraní se stavebnicí ITriangle moc líbilo. Postavili mini elektrický obvod. A vyzkoušeli si jak je důležité znát těžiště. V.M. https://portal.boxed.cz/page/itriangle Nově otevíráme pro oddělení školní družiny možnost přijít s žáky ŠD a dvě celé vyučovací hodiny se stavebnicí pracovat v čase 14:00 - 15:00 hodin v předem domluvených termínech.

Dne 4. 10. se žáci 4. B zúčastnili výuky na dopravním…

Dopravní hřiště 4. B

Dne 4. 10. se žáci 4. B zúčastnili výuky na dopravním hřišti ve Skvrňanech.

Tradiční akce, na kterou jsou kromě našich žáků z 1.…

Sportovní odpoledne pro žáky z I. stupně a předškolní děti

Tradiční akce, na kterou jsou kromě našich žáků z 1. - 5. tříd zváni i předškolní žáci ze slovanských mateřských školek.

Dne 20. 9. se žáci třídy 4.B zúčastnili tématické okružní…

Tématická vycházka 4. B

Dne 20. 9. se žáci třídy 4.B zúčastnili tématické okružní vycházky centrem města Plzně.

 
předchozí 1 | 2 | 3 | 4 | 5 další
Oficiální informační server města Plzně

eAmadeo

RSS

25. základní škola
Chválenická 17, 326 00 Plzeň
Telefon: 378 028 470, Fax: 378 028 486,
E-mail: skola@zs25.plzen-edu.cz

© 2023 25. ZŠ Chválenická
Prohlášení o přístupnosti
Design by SITMP