Přijímací řízení na SŠ

K podpoře žáků při přípravě na přijímací zkoušky převedla ČŠI testy k jednotným přijímacím zkouškám použité v minulých letech do elektronické podoby a tyto testy jsou k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile (pouze v mobilní aplikaci InspIS SETmobile, nikoli přes PC v pevné verzi InspIS).
Info plakát
Žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol mají možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám.
Elektronická verze těchto testů je k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů.
Od 1. února 2021 budou v této aplikaci k dispozici testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při tzv. jednotné přijímací zkoušce v letech 2020, 2019, 2018 a 2017, plus ukázkové verze testů pro rok 2021.
Současně jsou zde také další testy pro dílčí témata z různých vzdělávacích oborů, vzdělávacích oblastí i gramotností, které jsou určeny pro žáky základních škol. Mezi nimi jsou např. opakovací a procvičovací testy určené žákům 1. stupně ZŠ, vytvořené ve spolupráci s pedagogy, kteří na jaře 2020 vedli výuku v pořadu ČT UčíTelka nebo testy sestavené z úloh uvolněných z mezinárodních šetření (PISA, TIMSS, PIRLS).
Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store. Po otevření aplikace je nutné se zaregistrovat.
Podrobné informace viz přílohy a odkaz zde: https://www.csicr.cz/cz/Aktuality/Aplikace-InspIS-SETmobile-pomuze-pri-priprave-na-p

Aktuální informace pro přijímací řízení na SŠ ve školním roce 2020/2021:

Ředitel střední školy do 31.1. zveřejní na webu školy, jakou podobu přijímacího řízení zvolí – zda jednotnou přijímací zkoušku, nebo školní přijí-mací zkoušku, nebo využije jiná kritéria.

Zkušební schéma jednotné přijímací zkoušky v rámci prvního kola

MŠMT - Opatření obecné povahy (PDF, 5,5MB) - upravuje přijímací řízení na SŠ, přijímací zkouška z M a ČJ nebude povinná (rozhoduje ředitel SŠ)

Informace k přijímacímu řízení na SŠ (PDF,  132kB)

www.infoabsolvent.cz - informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce