Králíčci - 4. oddělení ŠD 2023/2024

Vítám všechny děti z 1.C v našem oddělení.
Milí rodiče a žáci 4.odd."Králíčci".
Oddělení se nachází přímo ve třídě 1.C, přijdu za dětmi hned po ukončení jejich výuky. Pak jdeme společně na oběd. Tyto stránky jsou připraveny Vás průběžně informovat o našich společných hrách, činnostech a výchovně vzdělávacích procesech v rámci školní družiny 4. oddělení Králíčci. Budeme se společně zaměřovat na rozvoj osobnostně sociální výchovy, dramatické výchovy a radosti ze společně sdíleného volného času.
Vaše paní vychovatelka.

Vážení rodiče,
vítám Vás a Vaše děti v novém školním roce a dovoluji si Vám poskytnout základní informace o našem oddělení ŠD, které se nachází v 1. patře 1. C -  4. odd. Králíčci.

Prosím, o co nejrychlejší dodání zadní strany přihlášky do ŠD – Rozsah docházky a způsob odchodu žáka z ŠD. Vyplňte prosím čas příchodu do ŠD (totožný s ukončením vyučování: PO – PÁ od 11:45 hod., jen v ÚT od 12:40 hod.) a čas odchodu z ŠD (alespoň přibližně, kdy si plánujete své dítě vyzvedávat), dále pak zájmové kroužky, ZUŠ včetně času od - do, čísla učebny a jména učitele (vedoucího kroužku). Důležité zejména u učitelů hudební nauky a hudebních nástrojů. Důsledně prosím uveďte, zda se žáci do ŠD vrací nebo nevrací – jak po ZUŠ, tak po ukončení jejich kroužku. POKUD se budou vracet tak v kolik

hodin. V čase 13:50 – 14:50 hodin jsme na vycházce.

Doporučuji organizovat Vašim dětem kroužky a ZUŠ, které nezasahují časově do vycházky. A které nekončí např. ve 14:30 hodin, pak bude jen na Vašem uvážení, kde bude dítě čekat po kroužku nebo ZUŠ, když jsme na vycházce. V čase vycházky odpovídá paní vychovatelka jen za děti na vycházce. V takovém případě doporučuji dítě vyzvednout ze ZUŠ ve 14:30 hodin a nestresovat jej čekáním na návrat našeho oddělení. V případě, že se nevrací do ŠD – znamená to, že si je z kroužků nebo ZUŠ vyzvedáváte individuálně a paní vychovatelka za ně již nenese odpovědnost. Převádění žáků na ZUŠ a zpět - nezajišťuje školní družina (domluvte se s Vaším vyučujícím ZUŠ na případné vyzvednutí žáka z ŠD, se svým dítětem také několikrát cestu ze třídy na ZUŠ absolvujte a společně projděte, ukažte učebnu ZUŠ )! V případě hudebních nauk – mají žáci ZUŠ sraz obvykle v respiriu školy (u vrátnice), kde si je vyzvedává vyučující ZUŠ. Kroužky organizované 25. ZŠ jsou vystavěné tak, aby nezasahovaly do vycházek a žáky 1.tříd si vedoucí kroužků vyzvedávají ve třídách a taktéž je doprovází zpět. V případě, že se žáci po kroužku nebo ZUŠ vrací do ŠD, budou mít zapsáno na zadní straně přihlášky do ŠD:

ODCHOD ze ŠD př.: PO 15:00 NAUKA MgA. Králíček – odchod na ZUŠ samostatně vrací se do ŠD v 16:00 hod.

Vyzvedávání žáků z ŠD před vycházkou

Vzhledem k činnostem ŠD vyzvedávejte žáky před vycházkou, tj. od 13:30 do 13:45 hod. V případě odchodu dítěte ihned po vyučování, to sdělte MAILEM NEBO písemně (do notýsku) TU a paní vychovatelce. TU Vaše dítě po ukončení vyučování odvede do jídelny na oběd. Vyzvedávání funguje on-line systémem Bell Hop. Žáci jsou z budovy školy propouštěni na základě přiložení čipu (pověřenou osobou) ke čtečce u vchodových dveří školy. Podrobnější informace Vám budou předány na prvním třídním aktivu
4.9. 2023 v 15:00 hodin.

Obědy
- do školní jídelny na oběd budeme chodit společně po ukončení vyučování. Žáci mají přidělen svůj čip na oběd (nebo Plzeňskou kartu), ideálně umístěn na šňůrce (karabince), kterou budou mít zavěšenou na krku – bez velkých a těžkých přívěsků. Při zapomenutí čipu si žáci tisknou náhradní lístek (heslo volíte vy). Po obědě plynule navazuje relaxace a výchovně – vzdělávací činnost ŠD v souladu s ŠVP-ŠD.
Vycházky - každý den (avšak dle počasí)! od 13:50 -14:50 (15:00) hod. (čas návratu + - 10 min.)

Vyzvedávání po vycházce
- možné od 15:00 hod.

Od 15:20 hod. se žáci budou přesouvat do 2.odd. Lvíčata (1. patro) poté lze vyzvedávat ČIPEM kdykoli do 17:00 hod.

RANNÍ provoz ŠD

Od 6:00 – 7:00 hod. žáci budou navštěvovat 1.odd. Berušky

Od 6:00 – 6:40 hod. žáci nevstupují do šaten – berou si své oblečení a obuv do 1.odd. Berušky. Až po 6:40 hod. vyučující konající dohled doprovází všechny žáky z ranní ŠD, aby si oblečení a obuv uzamkli ve své šatní skříňce.

Od 7:00 – 7:45 hod. žáci navštěvují 1.odd. Berušky

Vybavení do ŠD:

·         věci na vycházku označené jménem v látkové tašce

·         náhradní klíček od šatní skříňky označené jménem + číslem (na visačce)

·         balík kancelářských papírů A4, papírové kapesníky

PLACENÍ ŠD

Pouze bankovním převodem.

Naše číslo účtu 50037311/0100, VS 1504, do textové zprávy uveďte: jméno dítěte a třída. Úplatu za ŠD uhraďte za období:

a) září - prosinec (720,-Kč) I. pololetí (uhraďte až v 9/23)

leden - červen (1080,-Kč) II. pololetí.  (Příkaz podejte až v měsíci lednu 2024).

Halloweenská pártky - děkujeme všem maminkám za úžasné ňaminky!

4.odd. Králíčci je určeno pro žáky 1.C.

Kontakt:
Bc. Vlasta Mauleová
vychovatelka 4.odd. Králíčci
+420 722 540 034 (v pracovní době)
+420 37802 8479  telefon do třídy 3.C (volat až po ukončení výuky)

E:  mauleovavl@zs25.plzen-edu.cz
W: www.zs25plzen.cz
F: www.facebook.com/zs25plzen

Vybavení našeho oddělení

• Vyzvedávání ČIPEM před vycházkou 13:30 - 13:45 hodin
  • Vycházka: 13:50 - 14:55 hod.
  • Vyzvedávání ČIPEM nejdříve po vycházce v 15:00 hod. čas návratu +- 10min.

vytisknout stránkudalší