Akce ve školní knihovně

ZÁŘÍ: Volný čtenářský čtvrtek dne 26. 9. 2013 od 15.00 hod. Zábavnou formou se čtenáři seznámí jaké zajímavé knihy si o prázdninách přečetli a proběhne autorské čtení prázdninových povídek. Zahájení 3.ročníku soutěže o Nejlepšího čtenáře knihovny pro školní rok 2013/14. Seznámení mladých čtenářů s již 17. ročníkem celostátní akce Týden knihoven, který proběhne od 30. září do 6. října 2013. Knižní novinky KK pro podzim 2013.

ŘÍJEN: Mezinárodní měsíc školních knihoven oslavíme předčítáním z oblíbených knih čtenářů, šarádami s tituly knížek, fotosoutěží s námětem čtenáři doma i ve škole a knihovnickým happeningem.Volný čtenářský čtvrtek dne 17. 10. 2013 od 15.00 hod. Představíme si knižní novinku spisovatele Zdeňka Svěráka s názvem Po strništi bos. V knize autor s laskavým humorem vzpomíná na svá klukovská léta. Seznámení s knihami Lenky Lanczalové, úspěšné a v posledních letech nejvydávanější a nejčtenější autorky románů pro mládež. /Vůně deště, Potížistka, Tajná láska, Oranžové blues, Mokrá náruč léta/.

LISTOPAD: ŠKOLNÍ BURZA KNIH . Volný čtenářský čtvrtek dne 14.11. 2013 od 15.00 hod. věnovaný dětským zahraničním autorům. Jo Nesbo /Doktor Proktor a prdící prášek/,Paolini Christopher /Odkaz Dračích jezdců/, Jeff Kinney /Deníky malého poseroutky/, David Williams /Malý milionář/. Připomeneme si 90.výročí narození Heleny Zmatlíkové malířky a ilustrátorky. /Slabikář, Honzíkova cesta, Děti z Bullerbynu a mnoho dalších/.

PROSINEC: Kouzlo vánočních obyčejů a pohádek.Volný čtenářský čtvrtek dne 12. 12. 2014 od 15.00 hod. Seznámení s knihami, které nám přiblíží to neopakovatelné kouzlo vánočních svátků , různých obyčejů a pohádek. Některé knihy nám poradí, jak vyrobíme pěkný a originální dárek.

LEDEN: Volný čtenářský čtvrtek dne 23. 1. 2014 od 15.00 hod. věnovaný českému spisovateli, novináři a překladateli Petru Šabachovi. / Babičky, Hovno hoří, Opilé banány, Máslem dolů./Autor vede seminář tvůrčího psaní na Literární akademii J. Škvoreckého. Připomeneme si narození Karla Čapka našeho nejznámějšího spisovatele, žurnalisty, prozaika, dramatika a kritika./Bílá nemoc, Dášeňka čili život štěněte, Devatero pohádek, Povídky z jedné kapsy, Povídky z druhé kapsy/.

ÚNOR: Volný čtenářský čtvrtek dne 21.2.2013 od 15.00 hod. Václav Chaloupek režisér, scénarista, publicista a spisovatel, ochránce a milovník přírody./Vydrýsek,Méďové/. Připomeneme si narození a dílo Jana Wericha, dramatika, prozaika, spisovatele, jednoho z předních tvůrců avantgardního divadla a herce. /Finfárum, Pan Tau/
Seznámení s knižními novinkami KK 2014.

BŘEZEN: Měsíc čtenářů, knih a internetu. Volný čtenářský čtvrtek dne 20. 3. 2014 od 15.00 hod. Knihovna se také zapojí do projektu Týden čtení aneb „Čtení sluší každému“. Budeme mít zajímavé hosty, autorské čtení s knihovnickým happeningem. Připomene si 100.výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala. /Postřižiny/

DUBEN: Pohádkovou Noc s Andersenem pořádají knihovna a školní klub v pátek 4. 4. 2014. Pohádky , vyprávění, zábavné kouzlení a půlnoční překvapení.Volný čtenářský čtvrtek dne 10. 4. 2014 od 15.00 hod. Kniha Hody hody doprovody od spisovatele Jiřího Zemana nás seznámí s velikonočními zvyky na území dnešního hlavního města Prahy. A proč jsou Velikonoce „pokaždé jindy“? Kamila Skopová autorka knihy Velikonoční svátky o století zpátky aneb Jarní tradice v Čechách a na Moravě, poutavě vypráví o všemožných obyčejích a rituálech, které neodmyslitelně patří ke dnům probouzejícího se slunce.

KVĚTEN: Volný čtenářský čtvrtek dne 15. 5. 2014 od 15.00 hod. MÁJ- Karel Hynek Mácha. Seznámení s tvorbou spisovatele. Odpoledne s Máchou na Ranči Šídlovák. Zpívání při kytaře, opékání vuřtů, jízda na koni, čtecí maraton.

ČERVEN: Slavnostní pasování žáků prvních tříd na čtenáře. Složení čtenářského slibu, hry, čtení a soutěže. Co si přečteme o prázdninách aneb knihy na prázdniny. Nabídka zajímavých knižních titulů, které vám určitě zpříjemní prázdninové dny. Lois Lorotiová: Dárce, Pavla Horáková : Tajemsví Hrobaříků,. Stefanie Dörr: Kniha prázdninových přání. N.H.Kowit: Vítejte v klubu trapáků. Jenny Han : Léto kdy jsem zkrásněla.Anna Ludwig: Láska s.r.o. - Kluci snů. Vyhlášení vítězů NEJLEPŠÍ ČTENÁŘ pro šk.r. 2013/2014.