Školní badmintonový turnaj

Ve dnech 12. 12. a 16. 12.  2014 jsme pro naše žáky uspořádali vánoční turnaj v badmintonu. Letošní ročník byl přejmenován na počest našeho „řídi“, který nám loni ze školy odešel do zaslouženého důchodu  . Turnaj s názvem „O pohár ředitele Petra Pavla“ se odehrál, jak už bylo zmíněno, ve dvou dnech. V pátek 12. 12. odehrála první část turnaje kategorie 8. – 9. třída, druhou část turnaje sehrála kategorie 6. -7. třída v úterý 16. 12. Hlavní disciplínou byla čtyřhra, podle časových možností se dále sehrávaly také dvouhry. Čtyřhry hráči odehráli ve skupinách, aby si co nejvíce zahráli. Dvouhry už se hrály vyřazovacím systémem v pavoucích. Nejlepší hráči byli za své výkony odměněni diplomem s medailí, dortem a putovním pohárem.

Kuriozitou, zázrakem a velkým talentem se stal žák 3. třídy Honzík Pelcr. Honza, jako nejmladší účastník turnaje (věkový rozdíl jeho spoluhráčů byl až 5 let), nastoupil ve čtyřhře i ve dvouhře v kategorii 6. -7. třída. Ve dvouhře se mu vedlo opravdu skvěle, mohli bychom ho označit za "černého koně" turnaje . Turnajovým pavoukem se prodral až do samého finále, kde nestačil jen na Dominika Ženíška ze 7. třídy a umístil se tak na výborném 2. místě. Věříme, že tato zkušenost bude pro Honzíka cenná a posune ho k dalším pěkným výsledkům v badmintonu.
Všem hráčům gratulujeme, děkujeme za účast a těšíme se opět v roce 2015 !