Divadelní soubor Oponka

KAPITOLY

Začal nový školní rok, a tím pádem i kroužek maňáskového divadla, na který se děti moc těšily :-)

Pro tento školní rok se přihlásilo hodně nových herců, proto se celé září budeme seznamovat pomocí seznamovacích her. A poté se zaměříme na práci s maňáskem, kdy se děti naučí základní manipulaci s maňáskem.

Když bude ještě hezké počasí, budeme se souborem využívat bylinkovou zahradu, kde se můžeme věnovat rozvoji řečnických schopností.

Dále si děti ze souboru vyzkoušejí různé dramatické hry, které vedou například k rozvoji verbální a neverbální komunikace, plynulosti řeči, fantazie a tvořivosti. Také nás čeká nacvičování nové pohádky a k tomu ještě výroba kulis. Děti z maňáskového divadla budou s novou pohádkou vystupovat na školních akcích, které budou probíhat během celého školního roku.

Dramatizace pohádky "O veliké řepě"

Ve středu 7. 10. jsme s maňáskovým kroužkem navštívili interaktivní výstavu "Stroj času", která je založena na ilustracích z knihy Historie Evropy od autorky Renáty Fučíkové. Během dvou hodin jsme se ocitli v období pravěku, Keltů, starověkého Říma, středověku, renesance, 19. a 20. století. Do každého období nás přenesla raketa nebo-li Stoj času. Dětem se výstava moc líbila a také si mohly  vyzkoušet, jak se v každém období žilo.

Stroj času

Období pravěku

Keltové

Období starověkého Říma

Středověk

Renesance

19. a 20. století

Dne 23.11. v rámci Jarmarku 25 ZŠ můžete vidět pozvánku na naší novou pohádku Strašpytlové, kterou uvedeme na Pohádkovém odpoledni v březnu 2016.

Generální zkouška

Sešli jsem se v novém roce a začínáme se opět věnovat naší pohádce Strašpytlíkové, kterou uvedeme na Pohádkovém odpoledni. V představení jsou také důležité kulisy, a proto si děti vyrobily krásné červené jahody a houbičky :-)

Blíží se Pohádkové odpoledne, kde se uskuteční 6. 4. 2016 a můžete vidět  naše malé herce přímo v akci. Náš divadelní soubor Oponka se představí s pohádkou Strašpytlové, ale můžete se také těšit na další dvě pohádky od dalších divadelních souboru.

Tady je malá ochutnávka pohádky - naše středeční zkoušky...

předchozívytisknout stránkudalší