"Pokud je něco, co bychom chtěli na dítěti změnit, pak nejdříve zkoumejme a sledujme zda není něco, co bychom měli raději změnit
na sobě." (C.G.Jung)

Cílem našich stránek je představit školu, jak žije
v současné době, připomenout se svým bývalým žákům a vzbudit zájem u žáků budoucích.

předškolák - zápis
Zápisy do 1. ročníku proběhly 7. a 8. dubna,

výsledky jsou od 13. dubna 2021 zveřejněny

a na úřední desce před hlavním vchodem do školy.

Informace k zápisu

Milý budoucí prvňáčku,

po letních prázdninách začneš chodit do základní školy, a třeba zrovna do té naší.

Ukážeme Ti, jak by vypadal tvůj první školní rok na 25. ZŠ. Škola stojí ve Chválenické ulici už téměř 60 let a uvnitř ní je ukryto mnoho zajímavých míst.

První školní den tě před školou přivítá paní učitelka a pak tě odvede do třídy. Budou tam i tvoji rodiče a všichni spolužáci. Některé z nich budeš možná znát už ze školky. Všechny vás ve škole přivítá paní ředitelka a později se do třídy přijde podívat i náš maskot Chválíček. Začneš se učit číst, psát, počítat a v prvouce získáš spoustu vědomostí o přírodě. Až se v těchto předmětech zdokonalíš, předá ti paní učitelka Slabikář a nakonec budeš pasován na čtenáře. Také tě naučíme ovládat malé roboty nebo zpestříme výuku tablety.

Se svými spolužáky zažiješ spoustu legrace. V tělocvičnách a na venkovním hřišti si vyzkoušíte různé sporty, vydáte se bruslit na zimní stadion nebo si zatančíte na maškarním bálu. Na konci školního roku pojedete celá třída na školu v přírodě, kde si to jistě užiješ.

To ale není vše. U nás můžeš navštěvovat školní družinu, různé zájmové kroužky, pěvecký sbor a naučíš se divadelním dovednostem. A tohle je jen první školní rok. V dalších letech budou přibývat nejen povinnosti, ale také další školní radovánky. Na vše se můžeš podívat v naší celoroční fotogalerii. Věříme, že už se toho všeho nemůžeš dočkat.

Přejeme ti, abys poslední rok ve školce strávil co nejlépe a po prázdninách se na tebe moc těšíme. To už budeš opravdový školák.

_____________________________________________

Výtvarné práce z distanční výuky

Provoz školy od 1. března 2021

Distanční výuka

na úřední desce vedle hlavního vchodu do školy.