Okresní kolo McDonald Cup

Ve středu 2. 5. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola McDonald´s Cupu ve fotbale. Turnaj v tropickém počasí pořádala 33. ZŠ v Plzni - Skvrňanech. Družstva kategorie A (žáci 1.-3. tříd) a kategorie B (žáci 4. a 5. tříd) skončila shodně na 5. místech. Ve čtyřčlenných základních skupinách nejprve prohrála svá úvodní utkání. Ve druhých zapasech naši reprezentati naopak zvítězili a tak o postupujících do semifinále rozhodovala závěrečná utkání. Přestože naši žáci v obou kategoriích předvedli pěkný fotbal s mnoha šancemi, svoje závěrečné zápasy ve skupině nakonec nezvládli a brány semifinále jim tak pro tentokrát zůstaly zavřené. Oba naši zástupci si pak na závěr spravili chuť, když vyhráli utkání o 5. místa. Medaile jsme tento rok sice nezískali, ostudu jsme však rozhodně neudělali a z turnaje jsme odjížděli s pocitem, že jsme schopni se důstojně měřit i s těmi nejlepšími. Turnaj nakonec ovládla v obou kategoriích družstva pořádající 33. ZŠ, kterým tak upřímně blahopřejeme a držíme jim palce v dalších bojích.