Školní knihovna

Děvčata a chlapci,
chcete si půjčit knihu, přečíst si časopis, poslechnout si muziku, potřebujete si napsat referát, dovědět se něco zajímavého, potřebujete si vyhledat informace na internetu?
Navštivte naši školní knihovnu, přijďte si vybrat svého oblíbeného autora, zúčastněte se soutěží a akcí.
Od jejího založení v září 2010 až do června 2021 se o její provoz i průběh všech akcí pečlivě starala paní knihovnice Hana Laubová, která všem ochotně poradila s výběrem četby.
Novou správkyní školní knihovny je od září 2021 paní Ivana Divišová, a ta se již těší na vaši návštěvu.

Návštěvní hodiny:    pondělí - pátek    12,00 - 13,30 - pouze pro žáky 1. - 5. ročníku a členy klubu
                                                                    13,30 - 16,00 - pro všechny žáky 1. - 9. ročníku

Knihovna nabízí tyto služby:
  • Půjčování knih, časopisů a novin, CD
  • Vyhledávání informací na počítačích s připojením k internetu
  • Studijní prostředí s čtenářskými koutky pro žáky 1. i  2. stupně ZŠ
  • Informační a poradenské služby ohledně vyhledávání informací
  • Objednávky knih a učebnic z knižního klubu
  • Spolupráce se školním klubem

Projekty, které podporujeme:

Vybavenost školní knihovny je na velmi vysoké úrovni. Žáci mají k dispozici 17 počítačů s připojením na internet, multifunkční zařízení pro tisk a kopírování a radiomagnetofon s CD k poslechu hudby.

Ve školní knihovně si čtenáři mohou vybrat ze 3 200 titulů knih, některých časopisů a novin. Fond knihovny tvoří převážně beletrie klasických českých a světových autorů. Pohádky, básně, povídky, encyklopedie, naučná literatura, mimočítanková četba a dobrodružná literatura. Velmi využívanou částí fondu jsou naučné slovníky a velké obrázkové encyklopedie půjčované pouze prezenčně.
Výpůjční doba knižního titulu je 14 dní, ale je možné dobu výpůjčky po dohodě prodloužit.

Řád školní knihovny a informačního centra   (PDF, 199kB)

Časopisy: Sluníčko, Mateřídouška, ABC

Škola a rodina

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky27%
MHD41%