Život kolem nás

Stejně jako minulý rok měla soutěž za úkol potvrdit úlohu zeměpisu a přírodopisu v životě člověka. Žáci si vybírali témata, která je zajímají. Připravili si o nich krátké prezentace do pěti minut. Hodnotil se výběr tématu, schopnost prezentovat sebe i zvolené téma, hlasitost projevu, schopnost přesného vyjadřování. U prezentací bylo hodnoceno jejich technické zvládnutí.

Žáci 6. a 7. ročníků nás pozvali na výlet do Tibetu, navštívili jsme Velikonoční ostrovy, Central Park v New Yorku, obdivovali jsme Machu Picchu v Jižní Americe. Olda Neumann ze 7. B nás provedl vývojem mobilních telefonů a svou kategorii vyhrál.
Větší zkušenosti s prezentacemi mají žáci 8. a 9. tříd. Ti se zaměřili na témata, která je nejvíc zajímají. Sociální sítě, Wikipedii, Straight Edge, historii filmu, boj dětských vojáků v Africe. Na 1. místo zvolila dětská porota Martina Frantu z 9. B a Davida Soukupa z 8. C.
Při poslední kategorii, kdy své prezentace předvádějí vyučující, byl sál nacpaný k prasknutí. Všichni žáci se těšili na trému svých učitelů, na to, jak budou své favoritky a favority povzbuzovat. Všem se tento aprílový den moc líbil a těšíme se na 3. ročník soutěže příští rok.
vytisknout stránku
Oficiální informační server města Plzně

ANKETA

Jak trávíme volný čas o víkendu?

Sport, turistika, hry venku45%
Knížka, ruční práce, hud.nástroj15%
Kino, divadlo, koncert7%
Počítač, televize25%
Nákupní centra8%

Nadace ČEZ

RSS

25. základní škola
Chválenická 17, 326 00 Plzeň
Telefon: 378 028 470, Fax: 378 028 486,
E-mail: skola@zs25.plzen-edu.cz

© 2020 25. ZŠ Chválenická
Prohlášení o přístupnosti
Design by SITMP