Březen - měsíc čtenářů a internetu

Po celý měsíc březen bude v knihovně probíhat akce "Konečně si také něco přečtu !"

Smyslem celé akce je získat další čtenáře do knihovny,  a to i ty,  kteří cestu do knihovny ještě nenašli,  nebo sem chodí pouze na internet a pobavit se! Vypůjčit si knížku je napadne pouze tehdy,  když  to už opravdu musí být, a že těch  argumentů a důvodů,  proč nečtou knihy,  není zrovna málo.

Někteří borci "to čtení" knih  vyloženě považují za ztrátu jejich drahocenného času. "Proč máme číst knížky, když si obsah můžeme jednoduše "vygooglovat" na internetu  a čteme přece časopisy, " argumentují.  Ovšem jak hluboce se  mýlí,  pokud  si sami knížku nepřečtou a spoléhají na toho druhého, který nesmyslný obsah knihy zveřejní  na svém webu!  Kniha má v dnešní době velkého soupeře  v podobě internetu a dalších médií. Pokud ale máte doma všechny vaše knížky přečtené, přijďte se do knihovny podívat a možná si některou vyberete.  Kniha vás osloví natolik, že se k ní jednou po letech s nostalgií vrátíte se slovy:  "Tak tohle jsme četli už na základce! "

V uplynulém pololetí bylo vypůjčeno  celkem 783 knih. Všem našim" knihomolům" připomínám, že stále probíhá soutěž  "Nejlepší čtenář knihovny" a pořadí je opět dost vyrovnané.  Do konce školního roku se ještě může hodně  změnit  a, jako obvykle,  děvčata s přehledem vedou. :-)