Velikonoce

Velikonoce jsou především oslavy jara, probuzením přírody a nástupu teplejších, na sluneční svit bohatších dnů, na které se po dlouhé zimě  všichni těšíme. Jaru se ale moc vstávat nechce a někde se opět drze přikrylo sněhovou peřinou. Velikonoce jsou svátkem pohyblivým a připadají na měsíc březen či duben ( 22.3. – 25.4.)  a patří k významným křesťanským svátkům. Velikonoční zvyky jako pečení beránka, mazance, zdobení velikonočních vajíček, pletení pomlázek na pondělní koledování, to všechno nám připomíná, že přichází jaro. Letos tak budeme slavit Velikonoce na konci studeného března, ale i přes nepřízeň počasí si velikonoční prázdniny každý z vás určitě užije, i když letos  ještě s kulichem na hlavě. Chlapci si upletou nebo koupí pomlázku a s ní půjdou ráno na Velikonoční pondělí koledovat barevná vajíčka. Všem tak přejeme bohatou koledu a děvčatům vyšlehání pomlázkou, to aby zůstala po celý rok zdravá  a rostla nám do krásy. Ovšem pokud se líný koledník na pomlázku vydá až pozdě odpoledne, může se mu stát, že bude politý pouze vědrem vody. To aby se konečně probral a rostl jako z vody .  Přejeme všem krásné a hlavně veselé Velikonoce.