Dividlo

V sobotu 5.10.2013 jsme se jako již tradičně vydali v rámci našich pravidelných návštěv do divadla Alfa. Tentokráte jsme však neuviděli domácí soubor, ale hostující Studio dell´arte z Českých Budějovic a jejich výpravné, úžasně barevné představení, plné nádherné muziky " O zvědavém slůněti aneb Jak sloni k chobotu přišli". Všichni jsme se rázem ocitli v Africe a kromě slůněte jsme viděli i velké loutky sloních rodičů, žirafy, hrocha, krokodýla, opice, pštrosa, papouška a mnoha jiných. Stali jsme se svědky dlouhé cesty zvědavého slůněte, které touží dozvědět se, co „mívá krokodýl k obědu“. Pohádka byla inspirována bajkou R. Kiplinga, a proto jsme se dočkali i ponaučení, což se u bajek stává…

slune

slune2

V pondělí 7.10.2013 jsme se vydali na výstavu filmových kostýmů z nádherných českých filmů: Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Rozmarné léto, Postřižiny, Starci na chmelu........

kostymkostym2

kostym3kostym5

kostym6

kostym4

Během říjnového víkendu 11.-13.10.2013 jsme se společně vydali do pohádky, a to v rámci divadelního soustředění, které se uskutečnilo v rodinném penzionu "u Leihsů" asi 15 km od Plzně a 2 km od přehrady Hracholusky - v Plešnicích. pension

Celý víkend jsme si hráli, zpívali, malovali a tvořili s pohádkou " O perníkové chaloupce". Také jsme navštívili zříceninu hradu Buben a na památku si vyrobili vlastní "Dividlovská" trička a pomalovali si obličej.

trickatricka2

Divadelní soustředění je novinkou tohoto školního roku a já doufám, že na něj budeme moci navázat i v dalších letech. Více fotografií najdete v naší fotogalerii.

V pondělí 17.2.2014 jsme v rámci "Pohádkového odpoledne" zahráli pro všechny příznivce divadla a hlavně pro maminky, tatínky, sestřičky a bratříčky, babičky, dědečky, tetičky, strýčky.......... pohádku "O perníkpvé chaloupce".

pernik

Mařenka - Julinka Králová, Jeníček - Vali Fikrlová

pernik2

Ježibaba - Kačenka Moravcová

pernik3

Mařenka - Julinka Králová, Jeníček - Milan Houška

pernik4

Ježidědek - Eliška Havlovicová

pernik5

Ježibaba - Eliška Hubaczová, Ježidědek - Emma Baštářová, Mařenka - Kačenka Krátká, Jeníček - Kači Hajžmanová

pernik6

Ježibaba - Kačenka Moravcová, Ježidědek - Emma Baštářová, Mařenka - Kačenka Krátká, Jeníček - Kači Hajžmanová

pernik7

Jeníček - Kači Hajžmanová, Mařenka - Kačenka Krátká, Hajný - Adélka Slavíková

pernik8

Vypravěči - Natálka Maciarzová a Oliver Schneider (fotogalerie - foto 7,8), Maminka - Natálka Petrlíková, Tatínek - Baruška Vacková (fotogalerie - foto 9)

Více fotografií najdete v naší fotogalerii.

Představení se nám moc povedlo, a tak jsme si za odměnu dali do nosu v cukrárně.

cukr

cukr2

cukr3

24.3.2014 jsme celé "Dividlo" nakouklo do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Čekal nás bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci a jiná havěť, patřící neodmyslitelně k našemu městu a kraji pod Radyní. Krásně jsme se báli a bavili a vy můžete také.

muzeum

7.4.2014 jsme využili skoro letního počasí a "Dividlovský" kroužek jsme si zpříjemnili nejen výbornou zmrzlinou, ale hlavně místem kde jsme tvořili - venkovní bylinková učebna. V naší školní bylinkové zahrádce jsme si četli krásné pohádkové a zvířecí básničky od Dany Raunerové, předváděli své zvířecí kamarády a dokonce je malovali.

venku

Návštěva divadla Alfa je pro nás vždy velice lákavá a vždy inspirativní. Ne jinak tomu bylo i při představení "Čert tě vem!" - sedm slabostí, sedm hříchů, sedm smluv podepsaných vlastní krví - sedm příběhů k poučení i pro zasmání! Hra, jež je inscenována jako „divadlo na divadle", byla inspirována seznamem sedmi smrtelných hříchů (Chamtivost, Lenost, Obžerství, Chtíč, Závist, Hněv, Pýcha) a faustovskou legendou.

cert

Letos jsme se rozhodli, že rozloučení s "Dividlem" a divadelní prázdniny oslavíme v dětském světě Lvíček - to jsme se pořádně vyřádili

lev

lev2