Kapitoly

eTwinning ve školním roce 2012/2013

Vedle dobíhajícího projektu Let ´s   make friends , kde děti vytvořily něco na způsob virtuální knihy o evropských tradicích, dosáhl značné obliby projekt Natural Beauties of Europe, v němž naši žáci soustředili fotografie přírodních scenérií, domácích i divokých  zvířat , a dokonce svých oblíbených jídel. Za tento projekt byla škola postupně oceněna eTwinningovým certifikátem, Certifikátem kvality, Žákovským certifikátem kvality a Evropským certifikátem.
     Ve školním roce 2012/ 2013 se děti zapojily do  tematicky spřízněného projektu, jehož autorem je Aleksandra Kruzolek, Publiczne Gimnazjum im.kardynala Stefana Wyszynskiego, Zdzieszowice - My country in photos, v němž jsou dalšími přispěvateli žáci z Polska, Slovenska, Itálie, Litvy, Bulharska a Turecka.  Cílem je ukázat zajímavá místa v Evropě prostřednictvím fotografií a prezentací.
Our School - náhled prezentace (PDF, 1,33MB)
      Díky eTwinningovému portálu získala naše škola kontakt na děti a učitele z osady Gloppen na západním pobřeží Norska. Zájemci měli možnost si v cca čtrnáctidenních intervalech psát prostřednictvím emailu se svými vrstevníky z malého městečka, které se nachází v pro nás až exotickém údolí mezi fjordy a věčně zasněženými horskými štíty nedaleko atlantického pobřeží. Děti porovnávaly způsob života ve středoevropském velkoměstě Plzni s poměrně odlišnými zvyklostmi ve Skandinávii. Rádi bychom i do budoucna v této spolupráci pokračovali, možná prostřednictvím dalšího projektu. Garantem na norské straně je Ingrid Royseth, Gloppen Undomsskule.
  Pro rozvoj schopností a dovedností pedagogických pracovníků, především k lepší orientaci učitelů v prostředí eTwinningového desktopu pak sloužil cvičný miniprojekt „Co obědváme?“,  na kterém naše škola spolupracovala s Gymnáziem Žilina, Slovensko a Základní školou Hustopeče. Jeho dlouhodobá realizace byla součástí úloh elearningového kurzu „Metodika mezinárodních projektů spolupráce eTwinning“.

Tak hodně štěstí při hledání toho pěkného kolem nás.