Kapitoly

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Informace pro žáky, učitele a rodiče na www.logickaolympiada.cz

2024/2025

V letošním roce soutěžilo v kategorii 3. - 5. ročník ZŠ celkem 111 žáků v kategorii 6. - 9. ročník ZŠ soutěžilo celkem 143 žáků.

Do krajského kola postupují tito žáci:
Magdalena Valečková z 5.A a Martin Mašek z 5. C v kategorii A
Viktor Štípek z 9.B v kategorii B

Kromě dvou postupujících dosáhli nejlepších výsledků (více než 85 bodů ze 100 v rámci Plzeňského kraje) v kategorii A žáci: Vanesa Herejková z 5.B, Nela Boháčová ze 3.C, Jan Kárík z 5.D, Šimon Kříž z 5. A a Matěj Kadlec ze 3.A.

Kromě jednoho postupujícího v kategorii B získali více než 80 bodů ze 100 tito žáci: Elena Cvačková ze 7.A, Lukáš Hlavatý z 9.C, Viktor Havel z 9.B, Agáta Vacková z 9.D, Ondra Bohuslav z 8.B, Matěj Otásek z 9.C a Jan Tyr z 9.C.

Krajské kolo se koná v pátek 8. listopadu 2024 v Plzni na VOŠ a SPŠE. Budeme všem třem postupujícím držet palce!