Kapitoly

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Informace pro žáky, učitele a rodiče na www.logickaolympiada.cz

školní roky 2021 až 2023

2023/2024

V letošním roce soutěžilo v kategorii 3. - 5. ročník ZŠ celkem 95 žáků v kategorii 6. - 9. ročník ZŠ soutěžilo celkem 162 žáků.

V krajském kole soutěže nás reprezentovali tito žáci:
Čeněk Bíkl z 5.A (2. místo s postupem do republikového kola) v kategorii A
David Šefčík z 5.A (11. místo z 51 účastníků krajského kola) v kategorii A
Viktor Štípek, z 8.B (13. místo z 49 účastníků krajského kola) v kategorii B

Velkým úspěchem je postup Čeňka Bíkla do republikového kola v kategorii A (3. - 5. ročník ZŠ).
To se koná 4. prosince 2023 v Praze v Poslanecké sněmovně. Čeňku, blahopřejeme a držíme palce!

Čeněk Bíkl - krajské kolo LO

2022/2023

V letošním roce 2022/2023 soutěžilo v kategorii 3. - 5. ročník ZŠ celkem 96 žáků v kategorii 6. - 9. ročník ZŠ soutěžilo celkem 153 žáků.

V krajském kole soutěže nás reprezentovali tito žáci:
Mikuláš Černý z 5. B, Čeněk Bíkl ze 4.A,
Daniel Nejezchleba z 9.A, David Přibyl z 8.C a
Jiří Altman z 9.A, který získal krásné 7. místo mezi 48 účastníky v kategorii 6. - 9. ročník ZŠ.

Velkým úspěchem je vítězství v krajském kole a postup Čeňka Bíkla do republikového kola v kategorii 3. - 5. ročník ZŠ.
To se koná 28. listopadu 2022 v Praze v Poslanecké sněmovně. Čeňku, blahopřejeme a držíme palce!

Postupující do krajského kola

2021/2022

Logické olympiády se zúčastnilo celkem 322 žáků z 1. a 2. stupně 25. ZŠ. Více než stovka zaregistrovaných žáků se soutěže bohužel zúčastnit nemohla, protože jim rodiče emailem nepotvrdili účast.

Krajskými semifinalisty v kategorii A, kteří se 5. 11. zúčastní krajského kola na VOŠ a SPŠE Plzeň, jsou:
Eliška Bártová z 3. C a Jan Brejcha z 4. A
Dalšími třemi nejlepšími řešiteli online testu jsou: Julie Jiránková z 5. E, Viktor Čechura z 4. D a Tereza Tůmová z 3. C.
V kategorii B nepostoupil žádný žák do krajského kola.
V naší škole byla nejlepší Adéla Lupáčová z 9. C, která vyřešila online test lépe než 91% soutěžících v kraji (těsně pod postupovou hranicí).
Dalšími třemi nejlepšími řešiteli v kategorii B jsou: Anna Nozarová ze 7. C, Lucie Jendželovská ze 7. D a Nikola Motlová ze 7. A.