Kapitoly

Noc s Andersenem 2014

V pátek 4. dubna 2014 zažije více než 60.000 dětí i dospělých pohádkové noční dobrodružství v knihovnách, školách, domech dětí, občanských sdruženích, ústavech, klubovnách pionýrských i skautských... všude tam, kde kreativní organizátoři pozvou děti na noční čtení pohádek.
K dnešnímu dni je zapsáno na 1.330 míst Evropy, Austrálie i USA.
V pořadí čtrnáctou akci k podpoře dětského čtenářství pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR, Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Na všechny děti kromě dobrodružství čeká památeční pohlednice s detektivem Vrťapkou, společná noční četba z knihy O Vendulce a drakovi, hlasování o nejoblíbenější knihu v anketě SUK - Čteme všichni, soutěže a hry s časopisem Dráček i s internetovým portálem veverusak.cz. Do některých míst se chystají číst pohádky zástupci dánské ambasády v Praze, například už dnes víme, že pohádky dětem v Národní knihovně ČR přijde číst pan Christian Hoppe, velvyslanec Dánského království v ČR. Jinam zase pracovníci Eurocenter Úřadu vlády ČR přinesou soutěže, které připomenou deset let vstupu ČR do EU. Věříme, že všude zavládne andersenovská nálada – tvořivost, čtení a hlavně neopakovatelný společný duch a že všichni si pohádkové nocování užijí.