Pejsci - 9. oddělení ŠD 2023/2024

Říjnové dny trávíme stále venku, ale občasně nehezké počasí nás nutí zabavit se vnitřními aktivitami. V říjnu proběhla ve všech družinách akce s názvem "MÁME RÁDI JÍDLO", kdy se děti dozvěděly něco nového ze stran ekologie, třídění odpadu a zanechávání stopy v tzv. GASTRO ODPADU. Hry, které obsahovaly tuto tématiku, osvětlily dětem dobu trvání vzrůstu a zpracování samostatných potravin, které ve školní jídelně dostávají každý den na talíř. Děvčata a chlapci, kteří tuto akci absolvovali, dostali certifikát o absolvování edukační hodiny = Jak omezit plýtvání jídlem? Zkus to jinak! . Žáci měli možnost doslova nahlédnout pod pokličku naší školní jídelny, jelikož během této edukační hodiny si je na prohlídku naší školní jídelny a hlavně kuchyně pozvaly vedoucí kuchařka Michaela Jandíková a vedoucí školní jídelny paní Zdeňka Paulová. a tímto jim velice děkujeme za hezkou exkurzi.

Děti sledovaly vybraný film s halloweenskou tématikou (trochu i vánoční tématikou) = film Ukradené Vánoce Tima Burtona. Děti při sledování filmu sledovaly postavy z pohádky a překreslovaly je. A tady máte pár výtvorů:

Samozřejmě, že nezahálíme ani s aktivitami venku.

předchozívytisknout stránkudalší