Dětské pěvecké sbory Zpěváčci a Rolničky

Kdo umí zpívat a smát se, ten se neleká žádného neštěstí. (české přísloví)

V roce 2010 se naše škola rozrostla o první třídu s hudebním zaměřením. Přibylo tedy i školáků, kteří měli chuť věnovat se hudbě a zpěvu více. Proto vznikl pěvecký sbor " Zpěváčci", který byl otevřen pro žáky
1. -  2. ročníku. Každým novým školním rokem dětí s hudebním zaměřením přibývalo, proto byl v září 2011 otevřen sbor druhý " Rolnička", a to pro žáky 3. - 5. ročníku.

Dnes se sborovému zpěvu na naší škole věnuje více než 80 dětí. Sbor "Zpěváčci" zkouší pod vedením paní učitelky Kláry Majerové a Vladimíry Brožové, starší žáci zpívají ve sboru "Rolnička" pod taktovkou paní učitelky Kláry Majerové a Evy Vorlové.

Během školního roku si děti z obou sborů několikrát vyzkouší, jaké to je zpívat před rodiči, kamarády a jinými lidmi. Pořádáme vánoční i jarní koncerty, vystupujeme při školních i městských akcích, zúčastňujeme se soutěží, pořádáme soustředění a především se snažíme o spolupráci s dalšími pěveckými sbory.

Pokud rád zpíváš a máš rád legraci, přijď mezi nás!