Kroužek lezení na umělé stěně

Bojíš se výšek, ale rád zdoláváš překážky?
Rád lezeš a šplháš?
Přijď si vyzkoušet naší umělou lezeckou stěnu!

I když byla škola zavřená, my jsme nelenili a dali jsme naší boulderovou stěnu do pucu. Všechny chyty šly dolů a pořádně jsme je vykoupali. Přikoupili jsme další chyty, takže se už nestane, že budeš váhat kam dát ruku nebo nohu. Sečteno podtrženo, čeká tu na tebe přes 150 chytů a 20 lezeckých cest, které potřebují přelézt! Stěna je připravená a už se těší v novém školním roce na tvé výkony!

kroužek lezení 2 kroužek lezení 1
kroužek lezení 3 kroužek lezení 4
krouže, lezení 5 kroužek lezení 6

Další inovací na naší lezecké stěně je její dostavba, stěnu jsme prodloužili až do stropu. Nyní je možné vylézt až do 7 metrové výšky.

Díky této inovaci nabízíme žákům dva typy kroužků (bouldering a lezení na laně). Kroužky jsou vedeny zkušeným certifikovaným instruktorem Mgr. Jakubem Maunem.

Lezení rozvíjí sílu a obratnost. Žáci se mohou těšit na lezení v kolmém profilu nebo převisu. Na stěně není nuda - soutěžíme, hrajeme si a posouváme svoje limity. Kroužek lezení je vhodný pro velké, malé, začátečníky i pokročilé, pro dívky a chlapce.

1.    Bouldering
Bouldering je lezení na umělé stěně bez lana v malé výšce, kde jsou lezci jištěni pomocí speciálních žíněnek. Tento sport se v současné době těší velké oblibě díky propagaci nejlepšího českého lezce Adama Ondry.

Kapacita: 10 žáků/skupina
Ročník: 3. – 7.
Pomůcky: cvičební úbor, boty do tělocvičny (těsná bota; bota, která mírně tlačí výhodou)

2.    Lezení na laně
K tomuto druhu lezení oproti boulderingu nestačí pouze žíněnkové dopadiště, ale především lezecká výzbroj, protože se lezci pohybují ve výšce. Lezeckou výzbrojí se rozumí sedák, lano, karabiny, jistítko.
Žáci se kromě rozvíjení síly a obratnosti budou zdokonalovat v dovednostech s lezeckou výzbrojí. Na kroužku se naučí základní lezecké uzly, lezeckou terminologii, manipulaci s lanem a jistítkem a zejména bezpečnostní pravidla.

Kapacita: 6 žáků/skupina
Ročník: 3. – 9.

Jestli ti nevadí ušpinit si ruce „mágem“ a unavit své tělo zábavnými hrami na stěně, tak se přihlas.
Termíny kroužků ZDE.