Distanční výuka

MS Teams je hlavní (nikoli jedinou) platformou pro vedení výuky na dálku. Jedná se o aplikaci splňující požadavky distanční výuky, zejména pro přenos zvuku a obrazu. O rozsahu využití MS Teams bude vždy rozhodovat vyučující jednotlivých předmětů.

Více o MS Teams

V následujících krocích si ukážeme postup přihlášení žáka do MS Teams.

1. Přejděte na odkaz - https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software a klikněte na Přihlásit se

2. Vyberte Pracovní účet nebo školní účet

3. Zadejte Váš školní e-mail (např. Procházka Karel - prochazkaka@zs25.plzen-edu.cz) a dále heslo (stejné jako do školní domény resp. PC).
Každý žák mám svůj e-mail od začátku školní docházky a vždy ve tvaru svého příjmení (malými písmeny bez diakritiky) a prvních dvou písmen ze jména. Viz. předchozí příklad. Přípona adresy je u šech stejná.

Pokud jste zapomněli heslo, kontaktujte IT správce - I. stupeň - Mgr. Monika Michálková /  II. stupeň. -  Mgr. Zdeněk Novák

4. Dále máte možnost volby stažení aplikace a instalaci nebo použít webovou aplikaci (tato varianta stačí).

5. Jakmile je žák přihlášen, odklikne Pojďme na to!

6. Pokud už je žák zařazen do týmu (zpravidla učitelem), objeví se mu na pracovní ploše seznam týmů s názvy předmetů.

7. Pokud žák obdržel od vyučujícího kód týmu, klikněte na Připojit se k týmu nebo vytvořit nový a dále Připojit se k týmu pomocí kódu.
    Kód, který jste obdrželi, napište a Připojte se.

8. Po otevření (rozkliknutí) týmu se nejdříve ukáže konverzace týmu, do které všichni členové týmu mohou přispívat. Při zahájení vyučovací hodiny vyskočí na této ploše oznámení a žák má možnost se Připojit do ONLINE výukové hodiny.

předchozívytisknout stránkudalší

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky27%
MHD40%