Dům digitálních dovedností

Dům digitálních dovedností vznikl jako součást Správy informačních technologií města Plzně a svoji činnost zahájil v březnu 2014.

Dům digitálních dovedností je zaměřený na vzdělávání s nejnovější a nejmodernější IT technologií a své kurzy nabízí všem věkovým kategoriím (děti, dospělí i senioři). Speciální program nabízí také pedagogům MŠ, ZŠ a rodičům. Takto širokým záběrem je naprostým unikátem v ČR.

Dům digitálních dovedností připravil nové kurzy pro děti i dospělé

Digitální domácnost
Kurz Digitální domácnost je zaměřen na praktické použití moderních multimediálních technologií v běžných domácnostech. Budou zde vysvětleny základy fungování počítačových sítí, představeny některé síťové periferie a jejich použití, jako například sdílené síťové disky či tiskárny. Vysvětlíme si pojmy v bezdrátových sítích, základní konfiguraci těchto sítí pro použití v domácnostech a jejich zabezpečení. Moderní digitální domácnost obsahuje mnoho multimédií, proto se zaměříme také na Smart TV a multimediální centra, kterými lze prakticky jakoukoliv televizi rozšířit o "smart" funkce.
Bližší seznámení s Apple TV a také s multimediálními centry XMBC, včetně instalace a reálného provozu na dnes velmi oblíbeném levném Raspberry PI. V závěru kurzu se budeme věnovat cloudovým službám a nástrojům pro usnadnění spolupráce pomocí internetových služeb.

Učíme se na iMacu – děti; Učíme se na iMacu - dospělý
Windows není jediný! Spousta lidí vlastní telefony iPhone nebo tablety iPad a další výrobky značky Apple. Ale slyšel jsi už o počítačích zvaných iMac, které pochází z dílny Apple? Na kurzu se účastníci naučí, jak pracovat se systémem jako takovým. Dozví se, jaké výhody může skrývat. Svět počítačů značky Apple nabízí vlastní ekosystém, který po jeho poznání umožní uživateli pracovat mnohem efektivněji. Účastník se na kurzu naučí ovládat aplikace od Apple a zároveň jednoduše upravovat fotky či video. Kurz obsahuje řadu tipů a triků na kvalitnější práci.

Programy pro děti s dys
Seminář je určen nejen rodičům dětí se specifickou poruchou učení, ale všem, kteří se chtějí dozvědět o možnosti pomoci dětem s učením prostřednictvím výukových programů.
Představíme si počítačové programy určené (nejen) pro děti se specifickou poruchou psaní, čtení, počítání (dysgrafie, dysortografie, dyslexie, dyskalkulie). Během semináře si rodiče udělají představu, jaký program je pro jejich dítě nejvhodnější, odnesou si různé tipy a rady a také kontakty, kde vybrané programy zakoupit.
Seminář je zdarma.

Veškeré informace nejen o těchto kurzech najdete na www.ddd.plzen.eu/kurzy.

Mgr. Vojtěch Škarda
manažer vzdělávání

skardav@plzen.eu

Dům digitálních dovedností
Dominikánská 9

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky26%
MHD41%