"Jdeme si pro zdraví"

Jdeme si pro zdraví. To je název  jarního projektu naší školy, který byl zaměřen na pobyt v přírodě, na pěší turistiku, chůzi, která je v našem přetechnizovaném světě stále více opomíjena.

Projektové dny proběhly 6. – 7. května.
Všichni učitelé i žáci vyrazili ven do přírody. Možnosti procházek v Plzni a okolí jsou obrovské
- naučné stezky, sportovní trasy, parky, stezky podél plzeňských řek.

Všechny děti milují zvířata. Zoologickou zahradu navštívily 1. třídy i starší žáci 6. a 7. tříd.

Pravěká zvířata a podmínky života v pravěku poznávali druháci.

Žáci 4. C a 5. B se vypravili prozkoumat novou naučnou stezku ve Starém Plzenci.

Podél Radbuzy a Mže do areálu výstaviště pod Plazou putovaly  čtvrté třídy.

Děti pozorovaly  rostliny i živočichy, sportovaly ve Štruncových sadech, soutěžily.

Starší ročníky si vyšly do Českého údolí a Borského parku.

6. B prošla Sigmondovu stezku.

Fotogalerie

Učitelé připravili pro třídy pracovní listy, žáci zjišťovali nové informace, vyhledávali na internetu,  v encyklopediích. Ve středu 7. 5. tvořili žáci prezentace ze svých výletů, psali článek na webové stránky školy. Všechny materiály byly zpracovány a panely, které visí ve vstupní hale školy, si můžete prohlédnout do konce června.

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky27%
MHD41%