Jr. NBA League v ČR

8. prosince 2016 bylo na programu Finále západní konference, které po úterních kláních v Brně slibovalo neméně napínavou podívanou. V hale na Folimance se sešly dva týmy z Divize A, tři týmy z Divize B a tři z Divize C. Všichni účastníci měli jediný cíl – postup do celkového Finále.

San Antonio - čtvrtfinále - výsledek

San Antonio - čtvrtfinále

 

 

 

  

Náš tým San Antonio Spurs se probojoval napínavým čtvrtfinále do semifinále, kde narazil na Memphis (ZŠ J. K. Tyla Písek).

Prohra v semifinále nám ale nemůže vzít radost z úžasné soutěže.

A být mezi osmi nejlepšími - to nemůže říci každý.

Fotogalerie a videa z průběhu jNBA v České republice

San Antonio

 

 

San Antonio v Junior NBA League postupuje do play-off konference

Skončila základní část JuniorNBA League, kde naše škola nastupovala pod názvem slavného klubu NBA San Andonio Spurs. Ve třech kolech a 16-ti zápasech jsme neuspěli jen dvakrát, když jsme nestačili na celek  výlučně složený z chlapců – Memphis Grizzlies (ZŠ Písek). Z druhého místa tak postupujeme do play-off konference, kam se nominovalo celkem 8 nejlepších týmů ze tří divizí. Z naší divize kromě Memphisu a nás má šanci postoupit ze 3. místa ještě New Orleans Pelicans (ZŠ Kralovice). Záležet bude na výsledcích v ostatních divizích.
Jr. NBA League je unikátní projekt na popularizaci basketbalu mezi dětmi, celosvětově se koná třetím rokem. Letos se uskuteční ve 22 zemích a celkem 48 městech. V Evropě už se hrála v Itálii, Litvě, Švédsku, Anglii, Turecku, Rusku, Gruzii, Srbsku a Španělsku.
Nyní poprvé zamíří i k nám. Do projektu je zapojeno 30 škol z celé České republiky, které jsou rozděleny do šesti divizí dle geografické polohy. Na souboje ve skupině navážou konferenční finále, vše pak vyvrcholí speciálním prosincovým turnajem Final Four. V něm se čtyři nejúspěšnější týmy poperou o trofej pro šampiony Jr. NBA League.
Naše škola se nachází v Západní konferenci v divizi C. V úterý 11. října se v Praze konal slavnostní draft, ve kterém si kapitánka týmu Anička Ženíšková zvolila družstvo San Antonio Spurs. S polečně s námi se o postup do play-off poperou také ZŠ Švihov (Dallas Mavericks), ZŠ Plánická Klatovy (Houston Rockets), ZŠ J.K.Tyla Písek (Memphis Grizzlies) a ZŠ Kralovice (New Orleans Pelicans). První kolo se uskuteční v naší tělocvičně 25. října. Další kola budou následovat 2. listopadu v Písku a 10. listopadu v Klatovech. Dva nejúspěšnější týmy z divize pak postoupí do vyřazovacích bojů.
 

 

vytisknout stránku
Oficiální informační server města Plzně

ANKETA

Jak trávíme volný čas o víkendu?

Sport, turistika, hry venku38%
Knížka, ruční práce, hud.nástroj14%
Kino, divadlo, koncert22%
Počítač, televize20%
Nákupní centra7%

eAmadeo

RSS

25. základní škola
Chválenická 17, 326 00 Plzeň
Telefon: 378 028 470, Fax: 378 028 486,
E-mail: skola@zs25.plzen-edu.cz

© 2023 25. ZŠ Chválenická
Prohlášení o přístupnosti
Design by SITMP