Noc s Andersenem

Kdo se nebál, přišel v pátek 5. dubna přespat do školy na akci Noc s Andersenem. Klubáci a knihomolové se sešli v hojném počtu obtěžkáni spacáky a taškami, které skrývaly poklady, v podobě různých nočních úborů a rekvizit do pohádkových her. Po krátkém seznámení s programem, vyrazili všichni ven na hřiště. Děti sehrály dva zápasy ve vybíjené a byl to opravdu nelítostný boj. Příjemně unaveni se všichni v klubu občerstvili z přinesených domácích zásob a někteří nepohrdli ani teplou gulášovou polévkou, kterou připravily knihovnice s klubovnicí. Za okny se začala potulovat tma a v klubu nastala při svíčkách a čaji ta správná pohádková atmosféra. Navštívil nás samotný pan pohádkář, na kterého si zahrál Oldřich Neumann. Zvědavé otázky mu kladla moderátorka Natálka Nová, a tak se všichni v krátkosti seznámili s životem a dílem světoznámého spisovatele. Nutno podotknout, že scénář besedy byl paní knihovnicí předem připraven, to aby se oba aktéři drželi historických faktů.

Po besedě byl malý test znalostí známých pohádek, který všechny děti zvládly s přehledem. Následovala zábavná soutěž družstev v potemnělých šatnách školy, při které se hledala ztracená písmenka abecedy. Najít a sestavit rychle celou abecedu v časovém limitu, vyvolalo velkou dávku emocí, když se účastník soutěžního družstva s nalezeným písmenem dlouho nevracel zpět. Večer rychle ubíhal a nastal čas hraných pohádek. Děti si vybraly známou pohádku H. CH. Andersena Císařovy nové šaty, kterou nádherně, vtipně a bez velkých příprav zahrály. Po krátké volnočasové pauze na osvěžení, nastala tolik očekávaná módní přehlídka nočních úborů. Fantazie dětí je neomezená a tak jsme na vlastní oči viděli opravdu neskutečně divoké modely. A co všechno se na pyžamové přehlídce objevilo? Krysy, kočky, psi, opice, sova, ale někdo spí třeba s jaguárem, lvem nebo s pohádkovým drakem! Všichni dostali za předvedené výkony sladkou odměnu. Připravená diskotéka byla tečkou za celým večerem.

Bylo hodně po půlnoci, ale nikomu se jít spát ještě nechtělo. Po nutné večerní hygieně se šlo do spacáků. Paní knihovnice přečetla na dobrou noc pohádku. Ze školní chodby se po zhasnutí světla začaly ovšem ozývat záhadné, strašidelné zvuky. Paní knihovnice a klubovnice, převlečené do historických úborů s nočními čepci na hlavě a rozsvícenou svíčkou v ruce nespavce vůbec neuklidnily. Někteří odvážlivci dokonce vylezli s baterkou do chodby. Po nahlédnutí do tmavých prostor šaten se raději rychle nasoukali zpět do spacáků. Škola v noci mívá opravdu svá skrytá tajemství. Ráno se nikomu vůbec nechtělo vstávat a při snídani se dost živě probíralo noční dobrodružství. Poděkování patří všem starostlivým maminkám, které dětem napekly pohádkově dobré buchty, bábovku a jiné dobroty. Akce Noc s Andersenem se vydařila a byla pro děti zábavou i poučením.

Celá fotogalerie.

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky26%
MHD41%