Soutěž technických dovedností

Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje realizuje od 1. 3. 2012 do 31. 8. 2014 projekt nazvaný „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“. Projekt je spolufinancován Evropskou unií, Evropským sociálním fondem a Operačním programem vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ celého Plzeňského kraje připravil projektový tým Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje základní kola soutěží v technických dovednostech. Z téměř 700 žáků, kteří absolvovali základní soutěže, byli nejlepší řešitelé nominováni jako zástupci svých škol na celokrajské finále, které proběhlo dne 5. 2. 2014 na Středním odborném učilišti elektrotechnickém v Plzni.

Celkem 70 žáků 9. tříd z 18 základních škol ze všech 7 okresů Plzeňského kraje poměřilo své dovednosti a znalosti v oblasti elektrotechniky a fyziky. Žáci soutěžili ve dvojicích a sestavili 2 projekty dle zadaného schématu pomocí atraktivní elektronické stavebnice Boffin 750 a vypracovali znalostní kvíz z fyziky.

Do krajského finále se probojovali také naši žáci devátého ročníku Jakub Lodr, Pavel Nový, Adam Ženíšek a Michal Nováček.

Tým Ženíšek - Nováček se umístil na pěkném 9. místě.

Výsledková listina

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky27%
MHD40%