Život kolem nás

V pátek 11. dubna proběhl na naší škole první ročník nové geografické a přírodovědné soutěže Život kolem nás. Žáci přednášeli své prezentace v koncertním sále, kde jim fandili jejich spolužáci i učitelé. Soutěžilo se ve třech kategoriích, porotu tvořili učitelé i žáci. Mladší žáci si vybírali témata ze světa, povídalo se o přírodních rezervacích, národních parcích, divech světa. Žáci 7. tříd se zaměřili na Evropu, kterou probírají v hodinách zeměpisu, osmáci si připravili prezentace o českých firmách. Na prvních místech se umístily Johanka Šrámková ze 6. C a Viki Frühaufová z 8. B. Učitelé, kteří vystoupili jako poslední, se zaměřili na problematiku životního prostředí, problémy školy a školství, lidského zdraví. Soutěž běžela v koncertním sále celé dopoledne, vítězové si odnesli sladké odměny a diváci se dozvěděli spoustu novinek. Všem se akce líbila a těší se na příští rok.

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky27%
MHD41%