Schůzky žákovského parlamentu

Zápis ze schůze žákovského parlamentu dne 20. 10. 2021

Zástupci školního parlamentu se opět v měsíci říjnu společně sešli, aby projednali s paní ředitelkou své připomínky, stížnosti, dotazy nebo nové nápady či prosby.

Novinkou v tomto roce je zavedení doučování v návaznosti na výpadek prezenční výuky způsobené pandemií covid-19. Konzultační hodiny všech vyučujících jsou nabízeny všem žákům každý školní rok.

Vhledem k možnosti nastavení distanční výuky se všichni žáci zkusí opětovně přihlásit do aplikace MS Teams (stejně jako v loňském roce) a zároveň všichni učitelé si v Teamsech přidají nové žáky v tomto školním roce.

Velkou změnou letošního roku je předvánoční Jarmark pětadvacítky, který bude uspořádán na hřišti vnitrobloku naší školy. Na základě dalšího vývoje koronavirových opatření se rozhodne, zda budou na jarmark pozvaní i rodiče, nebo bude účast jen v rámci pedagogů a žáků. Děti budou na tento den vyrábět různé výrobky, nebude chybět ani stromeček a sbor. Podáván může být i výborný vánoční čaj nebo sladké pečivo.

Ohledně další organizace školy jsou zatím plánované lyžařské kurzy v Alpách a na Šumavě, taneční projekt Master Class je pro letošní rok zrušen. Pro 4., 5., 6. a 7. ročník se připravuje projektový den v oblasti informatiky.

Paní ředitelka upozornila členy žákovského parlamentu na schránku důvěry, kam mohou vnášet své připomínky, dotazy a prosby.