Žabky - 12. oddělení ŠD 2023/2024

KAPITOLY

Hned na začátku listopadu jsme si netradičně vyzkoušeli mexický svátek "Dia de los muertos". Vytvořili jsme pro zemřelé oltář, který jsme ozdobili vyrobenými květy.

Na oltář jsme dali fotky našich příbuzných a společně jsme na ně zavzpomínali. Ochutnali jsem také tradiční mexický sladký chléb "pan de muertos" a také nachos.

Poté jsme zavítali do Ameriky, kde jsme se seznámili s původními obyvateli - indiány. Vytvářeli jsme si vlastní totem a indiánskou čelenku.

Vyzkoušeli jsme si přivolat déšť - tančili jsme, zpívali a otáčeli dřevěným vyvolávačem deště.

Další zemí, kterou jsme chtěli poznat, byl Nepál - místo, ze kterého pochází jedna naše spolužačka. Prohlíželi jsem si nepálskou knížku, zkoušeli si napsat datum narození v nepálských číslicích a poslechli si tradiční hudbu.

Povídali jsem si o Himalájích a pouštěli si video o horolezcích. Poznali jsme modlitební vlaječky, které celým Nepálem a Himalájemi provází a vytvořili si do třídy vlaječky vlastní.

V posledním týdnu jsme se naučili psát Morseovou abecedou a také poznali znakovou řeč, ze které jsme si vyzkoušeli několik základních frází.

předchozívytisknout stránkudalší