Žabky - 12. oddělení ŠD 2023/2024

KAPITOLY

V únoru jsme zavítali do Francie, prohlédli jsme si krásné památky -  Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, Katedrála Notre - Dame atd.

Ale především nás zajímal velká cyklistický závod Tour de France. Dozvěděli jsme se, že se jede několik etap, že celková délka je přes 3000 km a trvá několik dní. A tak jsme se rozhodli, že si takový závod vyzkoušíme ve zjednodušené formě.

Každý si vybral svého jezdce, vytvořili jsme dvojice a systémem "pavouk" jsme se dostali až k vítězi.

Únor je plný masopustních oslav, o kterých jsme si také povídali a poté zamířili na největší karneval do Ria de Janeira. Pustili jsme si video a obdivovali kostýmy a alegorické vozy.

Dozvěděli jsme se několik zajímavostí o Brazílii - o zvířatech, které zde žijí nebo o plodinách, které se ze země vyváží. Tyto plodiny jsme poznávali pouze po čichnu a poté si ověřili, jak správné nám naše smysly fungují.

předchozívytisknout stránkudalší