Žabky - 12. oddělení ŠD 2023/2024

KAPITOLY

V lednu jsme nejprve navštívili stát Izrael, kde jsme se seznámili se židovskou kulturou a ochutnali humus. Každý jsme si napsali předsevzetí ("modlitbičku") a vložili ji do krabičky, podobně jako ji Židé vkládají do Zdi nářků.

Protože k nám zavítaly velké mrazy, tak jsem se přesunuli do zemí, kde jsou takové mrazy většinu času. První z nich bylo Grónsku. Poznali jsme Eskymáky (Inuity) a jejich způsob života. Vytvořili jsme si sněžítko, s vlastní podobiznou Eskymáka. Nejzajímavější však bylo dozvědět se o novém sportu - mushing.

Další zemí byla Kanada, kterou děti podle vlajky okamžitě poznaly. Povídali jsme si o národním sportu hokeji, ale hlavně jsme ochutnali lívance s javorovým sirupem.

Poslední zemí bylo Norsko, kde jsme se dozvěděli, co je polární noc a polární den. Pouštěli jsme si video o polární září a zkoušeli si ji namalovat.

Nakonec jsme se seznámili s národem Vikingů, jejich náboženstvím (zjistili jsme, kde má původ superhrdina Thor)  a jejich historií. Vyrobili jsme si přívěšek s vlastním jménem psaným v runách.

předchozívytisknout stránkudalší