Badmintonisté 25. ZŠ v Dánsku

Badmintonisté sportovních tříd 25. ZŠ ze zúčastnili mezinárodního turnaje Landsbadmintonstaevne 2005, který se konal 21.-23.října v dánském městě Vejen.

Mezinárodní turnaj v badmintonu v Dánku

Výpravu tvořily: Kolářová (7.C), Hložková, Čečková, Janoušková, Marešová a Novák (8.C).

Spolu s nimi vyrazily do asi 1000 km vzdáleného městečka na Jutském poloostrově také trenéři Jaromír Hucl a Milada Nováková. Turnaj byl určen pro všechny věkové kategorie od U11 do U19 a zúčastnili se ho kromě domácích a našich hráčů také badmintonisté z Polska, Německa a Litvy. Všichni naši hráči startovali v kategorii U15A (2.nejvyšší) kromě Lucky Kolářové, která hrála kategorii U15M (nejvyšší). O to větší je její mimořádný úspěch ve čtyřhře s Lucií Havlovou (reprezentantka ČOS a Sokola Doubravka), s níž vybojovala 1.místo a pomyslnou zlatou medaili. Ve dvouhrách skončili všichni naši zástupci až ve druhé desítce a ve směs na konci startovního pole, ale zkušenosti z podobného mezinárodního turnaje se nedají ničím nahradit. Postupem času bylo na všech hráčích znát, jak z nich pomalu padá nervozita z mezinárodního klání a v neděli už bylo k vidění znatelné zlepšení, i když výsledky stále zůstávaly v negativním vyjádření. Nezbývá než častěji srovnávat svoje dovednosti s vyspělými badmintonovými národy a účastnit se podobných akcí, které mají kromě sportovního také kulturní přínos pro jejich účastníky.