Dvě mistryně ČR

Nevídaný kousek se podařil našim hráčkám na letošním mistrovství ČR v badmintonu do 13 let, které se konalo o prvním dubnovém víkendu v tělocvičně naší školy. Lucie Koláířová a Kateřina Krejčová (obě 7.C) dokonale využily domácího prostředí a v dívčí kategorii vyhrály prakticky co se dalo. Společně získaly titul mistryň ČR ve čtyřhře, když za celou soutěž ztratily jen jediný set. Navíc také opanovaly soutěž ve dvouhře, v níž se obě dvě probojovaly do finále, kde se utkaly proti sobě. Šťastnější nakonec byla Lucie, která tak přidala do své sbírky ještě druhý titul. Navíc ještě Lucie vybojovala stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře s Martinem Šídou (Slavia TU Liberec).

Jednotlivé disciplíny:

Dvouhra chlapců:

V této kategorii startovali dva naši zástupci - přeborník západočeského kraje Adam Košinár a na divokou kartu také Pavel Pavlík (oba 7.C). Adam postoupil po solidním výkonu do druhého kola, kde prohrál s pozdějším medailistou Matějem Švábem. Pavel v prvním kole podlehl Janu Gregorovi a v zápase o pořadí dlouho vzdoroval Pavlisovi z Kremže, nakonec však prohrál 1:2.

Adam Košinár
9.-16.
Pavel Pavlík
25.-32.

Dvouhra dívek:

Kromě již zmíněných děvčat ještě do této disciplíny nastoupila Zuzana Kánská (6.C). V prvním kole podlehla po tuhém boji Anetě Neulingerové 1:2. Katka Krejčová, nasazená jako číslo 2, nejprve hladce porazila Kateřinu Kykalovou 2:0. O postup do semifinále svedla třísetovou bitvu s Kateřinou Hejdrychovou - medaile byla doma. V semifinále potom udolala poměrně suverénně, nejlepší výkon podala v semifinále proti Tereze Lajdové, která před tím vyřadila nasazenou jedničku soutěže Alžbětu Bášovou. Po velmi taktickém výkonu Lucky bylo jasné, že titul zůstane ve škole. Ve finále potom obě děvčata sehrála již několikátý vzájemný zápas, který měl tentokrát punc finále mistrovství republiky. V jeho závěru se z titulu radovala Lucka.

Lucie Kolářová
1.
Kateřina Krejčová
2.
Zuzana Kánská
25.-32.

Čtyřhra chlapců:

Ani Adam Košinár ani Pavel Pavlík se svými spoluhráči nepostoupily do druhého kola.

Adam Košinár (Zdeněk Šlehubr)9.-16.
Pavel Pavlík (Tomáš Valcha)17.

Čtyřhra dívek:

Lucka s Katkou neztratily v žádném ze setů na cestě do finále více než šest bodů a jejich finálová účast byla více než zasloužená. V zápase o zlatou medaili dokázaly otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch a nakonec se radovaly z mistrovského titulu. Kromě nich ještě startovaly Barbora Rendlová (6.C) a Petra Sedláková (7.C), které však prohrály svůj první zápas a také Zuzka Kánská (s V Nožičkovou), jimž se vedlo podobně.

Krejčová - Kolářová1.
Rendlová - Sedláková9.-16.
Kánská - Nožičková9.-16.

Smíšená čtyřhra:

Nepříznivý los svedl ve čtvrtfinále proti sobě dvojice Krejčová-Košinár a Kolářová-Šída. Boj o medaili vyhráli Lucka s Martinem, ale v semifinále podlehli dvojici Hejdrychová-Vraník a získali bronz. Dvojice Nožičková-Pavlík nepostoupila do druhého kola.

Kolářová - Šída3.-4.
Krejčová - Košinár5.-8.