Společné vzdělávání s využitím ICT a sdílením zkušeností

EU OP VVV

Název programu: Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání

Název výzvy: Výzva č. 02_20_080 pro Šablony II - MRR v prioritní ose 3

Název projektu: Společné vzdělávání s využitím ICT a sdílením zkušeností (Joint education using ICT and sharing experiences)

Celková částka: 1 579 880,00 Kč

Aktivity:

Školní speciální pedagog 0,9 úvazku - diagnostika speciálních vzdělávacích potřeb žáků, pomoc při vytváření a zlepšování podmínek pro úspěšnou integraci žáků se SVP, spolupráce při tvorbě plánu pedagogické podpory a individuálního vzdělávacího plánu pro žáky se SVP
(částka  1 363 626,00 Kč)

Školní kariérový poradce 0,1 úvazku - personální podpora žákům školy při hledání budoucího zaměření vzdělávání a profesní orientace, a to včetně žáků s potřebou podpůrných opatření a žáků ohrožených předčasným odchodem ze vzdělávání, měsíčně realizace dvou individuálních setkání s žáky
(částka 125 940,00 Kč)

Využití ICT ve vzdělávání v ZŠ - 32 hodin/32 týdnů
(částka 64 000,00 Kč)

Realizovaný projektový den - 4x
(částka 21 024,00 Kč)

Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv
(částka 5 290,00 Kč)

Na škole působí v rámci školního poradenského pracoviště školní speciální pedagog Mgr. Eliška Pilíková. (další informace

Jako školní kariérový poradce poskytuje podporu žákům Mgr. Albert Voska. Realizuje individuální setkání především s žáky 8. a 9. ročníku ZŠ, pomáhá jim s hledáním dalšího vzdělávání a profesní orientace, organizuje exkurze a spolupracuje s PÚ.  (další informace

V průběhu školního roku 2022/2023 se vyučující anglického jazyka Mgr. Hedvika Válková rozhodla využívat tablety při výuce a zvýšit tak motivaci především u žáků, kterým hrozí školní neúspěch nebo se jedná o žáky se SVP. Jednalo se celkem o 32 týdnů, v každém týdnu jednu vyučovací hodinu. Spolupracovala s našimi školními ICT koordinátory, kteří ji instruovali ohledně ovládání aplikací na tabletech, jejich instalace a připojení k WIFI. Vzhledem k tomu, že ve skupině má 24 žáků, střídala činnosti na tabletech tak, že někdy pracovali žáci ve dvojicích (nebo ve skupinách) a někdy měl tablet každý žák. Využívala online výukové nástroje, kvízy nebo čtečku QR kódů.

Na jaře 2023 proběhly 4 projektové dny s odborníkem z praxe hydrobiologem z Povodí Vltavy panem Mgr. Lubošem Zeleným, který spolupracoval s vyučující chemie a přírodopisu paní Mgr. Milenou Havlovou. Zvolenými tématy bylo polytechnické a environmentální vzdělávání. Žáci se seznámili s různými způsoby zkoumání přírody a s dalšími možnostmi, které lze při  pokusech využít. Získané praktické dovednosti výborně doplnily teorii z vyučovacích hodin přírodopisu nebo chemie.

Dvě učitelky 1. stupně ZŠ, Mgr. Michaela Paulová a Mgr. Eva Vorlová, navštívily 15. ZŠ v Plzni, kde realizují rozšířenou výuku hudební výchovy a mají velmi úspěšné pěvecké sbory s dlouholetou tradicí. Každá z našich pedagožek si zvolila konkrétní témata a činnosti ve výuce HV, které ji zajímají a chtějí se v nich zdokonalovat. Provázející pedagožkou jim byla zkušená vyučující HV a vedoucí pěveckých sborů paní Mgr. Hana Bezděková, se kterou proběhla i společná reflexe a doporučení pro naši školu.

plakát