Logická olympiáda

logo

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Informace pro žáky, učitele a rodiče na www.logickaolympiada.cz

Logické olympiády se zúčastnilo celkem 322 žáků z 1. a 2. stupně 25. ZŠ. Více než stovka zaregistrovaných žáků se soutěže bohužel zúčastnit nemohla, protože jim rodiče emailem nepotvrdili účast.

Krajskými semifinalisty v kategorii A, kteří se 5. 11. zúčastní krajského kola na VOŠ a SPŠE Plzeň, jsou:
 Eliška Bártová z 3. C

Jan Brejcha z 4. A

Dalšími třemi nejlepšími řešiteli online testu jsou: Julie Jiránková z 5. E, Viktor Čechura z 4. D a Tereza Tůmová z 3. C.

V kategorii B nepostoupil žádný žák do krajského kola.

V naší škole byla nejlepší Adéla Lupáčová z 9. C, která vyřešila online test lépe než 91% soutěžících v kraji (těsně pod postupovou hranicí).

Dalšími třemi nejlepšími řešiteli v kategorii B jsou: Anna Nozarová ze 7. C, Lucie Jendželovská ze 7. D a Nikola Motlová ze 7. A.
vytisknout stránkudalší