Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ

logolink

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje s názvem Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ (reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0030). Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jedná se o pilotní projekt, který se osvědčil na středních školách a v nadregionálním rozsahu zkouší aplikovat zjednodušený model tzv. fiktivních firem na školy základní.

Cílem projektu je seznámit žáky s problematikou podnikání, zvýšit jejich finanční gramotnost a schopnost aplikovat teoretické znalosti do praxe, ale také podpořit jejich měkké dovednosti – zejména schopnost prezentace a práce v týmu.

Na naší škole jsme celkem založili 3 minipodniky.
První fiktivní firma Sirius Design s.r.o. se zabývá designem interiérů a venkovních ploch kolem rodinných domů,
druhý minipodnik ExPo s.r.o. zkouší prorazit s průzkumem veřejného mínění a poslední skupina žáků s obchodním názvem Sport for life s.r.o.  se snaží organizovat sportovní akce a adrenalinové zážitky. Jako konzultanti pro zapojené žáky jsou k dispozici učitelé Mgr. Jan Koutský a Mgr. Zdeněk Novák.

Živnostenské listy                     AKTUÁLNĚ:   Veletrh "Minipodniků"

V rámci projektu žáci zatím vyzkoušeli, jak je obtížné zvolit vhodný směr podnikání, vybrat vhodnou právní formu, nastavit organizační strukturu, vyplnit žádost pro získání živnostenského oprávnění, vybrat si vhodné zaměstnance a stanovit cenu svých služeb.

V následujícím pololetí se pokusíme vytvořit např. webové stránky, úspěšnou reklamu, vymyslet strategii prodeje svých výrobků a mnoho dalšího. ​

www.minipodniky.cz

 

 

 

vytisknout stránku
Oficiální informační server města Plzně

ANKETA

Jak trávíme volný čas o víkendu?

Sport, turistika, hry venku38%
Knížka, ruční práce, hud.nástroj13%
Kino, divadlo, koncert22%
Počítač, televize20%
Nákupní centra6%

Nadace ČEZ

RSS

25. základní škola
Chválenická 17, 326 00 Plzeň
Telefon: 378 028 470, Fax: 378 028 486,
E-mail: skola@zs25.plzen-edu.cz

© 2022 25. ZŠ Chválenická
Prohlášení o přístupnosti
Design by SITMP