Školní projekt 25. ZŠ

Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015

(příběhy Plzně spojené s architekturou, historií a moderním uměním)

Projekt bude probíhat 7. 5. 2015. Již předem si budou žáci vyhledávat informace a připravovat se doma. Žáci se vypraví do města na vycházky s předem určeným cílem. Délka a náročnost bude odpovídat věku dětí. Ve svých třídách budou žáci informace zpracovávat.

Cíl projektu: Realizovat cíle základního vzdělávání v projektu školy. Rozvíjet u žáků schopnost spolupracovat s ostatními spolužáky, samostatně pracovat, rozhodovat se. Učit žáky poznávat historické budovy i moderní architekturu města Plzně, vážit si a chránit město, ve kterém žijí a chodí do školy.

Výstupy projektu: Výstupy budou realizovány v jednotlivých třídách různou formou. Prezentace obrázků, výstavy kreseb a fotografií, pracovní listy, zprávy na web školy, besedy.